Poradnia psychiatryczna

O poradni psychiatrycznej

Poradnia Psychiatryczna

Problemy w życiu prywatnym lub zawodowym, poczucie silnego lęku, kłopoty ze snem, brak sił do życia? W takich i podobnych sytuacjach działająca w naszej oświęcimskiej przychodni poradnia psychiatryczna umożliwia konsultacje z psychologiem oraz lekarzem psychiatrą.

Gdzie się zgłosić?

Podobne nazwy, ale zupełnie różny zakres kompetencji. Wielu z nas wciąż ma problem z rozróżnieniem, czym w zasadzie zajmują się przedstawiciele tych dwóch zawodów i do kogo właściwie powinniśmy zwrócić się o pomoc z naszymi problemami.

Wstępna konsultacja, porady

Tytuł psychologa uzyskuje się po ukończeniu pięcioletnich studiów magisterskich. Na konsultacje do takich gabinetów i poradni zgłaszają się osoby, które nie radzą sobie ze stresem, przechodzą trudne momenty w pracy lub w życiu prywatnym. Po pomoc i opinię warto sięgnąć, jeśli sami nie jesteśmy w stanie ocenić, czy nasz pogorszony nastrój to przejaw rozwijającej się choroby, czy tylko chwilowy życiowy “dołek”. W takich przypadkach psycholog może zalecić konsultację z lekarzem specjalistą - sam bowiem nie ma uprawnień do prowadzenia leczenia farmakologicznego ani do przeprowadzania terapii.

Gdy konieczna jest farmakoterapia

Psychiatra to lekarz, który ukończył studia na uczelni medycznej, odbył staże w szpitalach i placówkach oraz przeszedł specjalistyczne szkolenia i kursy. Posiada uprawnienia do diagnozowania zaburzeń i prowadzenia leczenia farmakologicznego. Może też wypisać skierowanie do terapeuty, a także zwolnienia lekarskie.

Jeśli dokuczają nam uporczywe objawy, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, a wyniki badań nie wskazują na żadną chorobę fizyczną, najlepiej zgłosić się właśnie do niego. Wysoki poziom stresu również może dać o sobie znać poprzez objawy somatyczne: ciągłe bóle głowy, problemy z układem trawiennym, nudności, zawroty głowy czy kołatanie serca. W takich przypadkach nie wahajmy się prosić o pomoc i poradę. Postawienie diagnozy i obranie stosownego kierunku leczenia, nierzadko wspieranego terapią, może być pierwszym krokiem do polepszenia jakości naszego życia.

Często zadawane pytania

Mam problemy z koncentracją i źle śpię ,do którego lekarza powinienem się udać ?
Psychiatra w tym wypadku będzie najlepszym wyborem .

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna w środy
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.

Cookies