Okulistyczna

O poradni okulistycznej

Poradnia

W Centrum Medycznym Medi-Sfera działa poradnia okulistyczna.
Wzrok to dla większości z nas najważniejszy zmysł, za pośrednictwem którego poznajemy otaczający nas świat. Należyta dbałość o narząd wzroku to zatem podstawa nie tylko komfortu oraz okazji do pełnego doświadczania otoczenia, ale w niektórych przypadkach również możliwości codziennego funkcjonowania.
Poradnia okulistyczna wchodzi w skład Centrum Medycznego Medi-Sfera — naszym pacjentom zapewniamy szereg usług medycznych z zakresu diagnozy,leczenia i profilaktyki oczu. Konsultacje w placówce odbywają się w piątki, a w celu umówienia się na wizytę wystarczy skontaktować się z naszą rejestracją.
Poradnia okulistyczna w Centrum Medycznym Medi-Sfera.
Z usług poradni okulistycznej mogą korzystać osoby w każdym wieku, zarówno zmagające się z wadą wzroku oraz cierpiące na różnego typu dolegliwości oczu, jak i pragnące profilaktycznie zadbać o narząd wzroku.
W naszej placówce wykonamy dla Ciebie szereg badań, mających na celu zdiagnozowanie ewentualnych problemów z narządem wzroku. Procedury te obejmują między innymi pełną diagnostykę ostrości widzenia, stanowiąca podstawę dla doboru odpowiednich szkieł korekcyjnych, także badanie astygmatyzmu, jaskry oraz konkretnych dolegliwości gałki ocznej (na wszystkich odcinkach).
Bardzo pomocnym jest tutaj  aparat OCT -  optyczna koherentna tomografia . Posiadamy  najnowszej generacji aparat  OCT  który  rozbudowany jest  o  opcję funduskamery , diagnostyki  przedniego odcinka   oka  oraz nieinwazyjnej autofluorescencyjnej  angiografii.
Nasza oferta usług medycznych obejmuje również zakres zabiegów, prowadzących do zniwelowania przyczyn i skutków różnego typu dolegliwości, zarówno mających swoje podłoże w chorobie, jak i spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Zabiegi wykonywane w naszej placówce to między innymi usuwanie ciał obcych, plastyka powiek czy też usuwanie różnego typu zmian aparatu ochronnego oka.

Centrum Medyczne Medi-Sfera — konsultacja w poradni okulistycznej.
Aby umówić się na wizytę w poradni okulistycznej Centrum Medycznego Medi-Sfera, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na naszej stronie, chatu internetowego lub telefonicznie. Wszelkie dane teleadresowe zawarte zostały w dedykowanej zakładce naszego serwisu. Nasi pracownicy z chęcią udzielą Ci również wszelkich dodatkowych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Często zadawane pytania

Czy jaskra jest niebezpieczną chorobą oczu?
Tak. Jaskra jest bardzo niebezpieczną chorobą oczu.Jest to przewlekła postępująca neuropatia nerwu wzrokowego, która nieleczona prowadzi bezobjawowo do całkowitej destrukcji nerwu wzrokowego i nieodwracalnej utraty widzenia jednym z głównych czynników ryzyka jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna w piątki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.
Zaćma
Zaćma (cataracta) to zmętnienie soczewki oka, powodujące zamazanie i zniekształcenie widzenia. Zaćma jest bezbolesną chorobą, której częstość rośnie z wiekiem pacjenta.

Najczęstszymi objawami zaćmy są:
- zamglenie widzenia
- dwojenie obrazu w jednym oku
- konieczność częstej zmiany okularów
- pogorszenie widzenia przy słabym oświetleniu,
- potrzeba korzystania z silniejszego światła przy czytaniu
- matowe widzenie barw
- rozszczepianie świateł
Chirurgiczne usunięcie zaćmy można wykonać niezależnie od wieku pacjenta.

Cookies