Poradnia kardiologiczna

O poradni kardiologicznej

Poradnia kardiologiczna

W naszej placówce przeprowadzamy podstawowe badania diagnostyczne i obrazowe. Poradnia kardiologiczna działająca przy naszym ośrodku wyposażona jest w sprzęt umożliwiający wykonanie kilku rodzajów badań. Są to zupełnie nieinwazyjne pomiary ciśnienia lub badania EKG, a także nieco bardzie skomplikowane badania holterowskie. Wszystkie z nich przeprowadzane są w celu wykrycia problemów w układzie sercowo-naczyniowym.

Pomiar ciśnienia i badanie EKG w naszej poradni


Te dwa badania odbywają się w bardzo szybki i bezbolesny sposób. Zaleca się wykonywać je regularnie, nawet bez podejrzenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Należą do badań profilaktycznych, a ze względu na prostotę ich wykonywania, w odpowiednią aparaturę są wyposażone nie tylko poradnie specjalistyczne, ale też gabinety internistyczne i ambulanse.

Echokardiografia


Nasza poradnia kardiologiczna posiada również aparaturę do wykonywania echokardiografii. Polega ona na badaniu serca i odchodzących od niego dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. W trakcie badania lekarz przesuwa po klatce piersiowego pacjenta specjalną głowicę, uzyskując ruchome obrazy serca na ekranie monitora. Następnie są one analizowane pod kątem nieprawidłowości w pracy i budowie serca.

Badanie EKG metodą Holtera


Trwa 24, 48, a czasami nawet aż 7 dni. Na jego czas do ciała pacjenta przymocowane są specjalne elektrody, które stale monitorują zapis EKG. Ważne by w trakcie noszenia aparatu holterowskiego normalnie wykonywać codzienne czynności, aby uzyskane wyniki nie były przekłamane. Pacjenci są też proszeni o zapisywanie odczuwanych w tym czasie objawów, takich jak kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej itp.

Badanie holterem ciśnieniowym ABPM


To trwające 24 godziny badanie polega na mierzeniu ciśnienia tętniczego krwi w regularnych odstępach. Pomiary zazwyczaj odbywają się co 15 minut w dzień i co 30 minut w nocy. Aparatura ma postać mankietu zakładanego na ramię pacjenta, z którą połączone jest urządzenie rejestrujące wyniki. Te po zakończeniu zostaną przeanalizowane przez kardiologa w naszej oświęcimskiej poradni.

Często zadawane pytania

Na czym polega badanie echokardiograficzne serca?
Echo serca inaczej echokardiografia jest badaniem obrazowym, które pozwala na ocenę funkcjonowania Jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków badanie jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

Działająca w ramach Centrum Medycznego MEDI-SFERA w Oświęcimiu poradnia kardiochirurgiczna przeprowadza konsultacje kwalifikujące pacjentów do leczenia operacyjnego, a także kontroluje stan pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych.
02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna w piątki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.

Cookies