Poradnia dermatologiczna

O poradni dermatologicznej

Poradnia dermatologiczna

Centrum Medyczne Medi-Sfera to również poradnia dermatologiczna, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką wszelkiego rodzaju dolegliwości skóry. Ta dziedzina medycyny obejmuje zarówno schorzenia samej skóry (oraz jej struktury), jak i jej przydatków w postaci paznokci lub włosów. Leczeniu podlegają również dolegliwości ogólnoustrojowe, których symptomy objawiają się widocznymi zmianami skórnym, jak choćby nowotwory.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację w naszej placówce — wszelkie dane adresowe znajdziesz w dedykowanej sekcji naszej strony internetowej.

Poradnia dermatologiczna Centrum Medyczne Medi-Sfera — zakres zabiegów

Nasza poradnia oferuje szereg badań, zabiegów oraz działań o charakterze profilaktycznym w zakresie dermatologii klinicznej. Zakres naszych usług medycznych obejmuje między innymi diagnostykę i leczenie schorzeń skórnych (łuszczyca, atopowe zapalenie, trądzik, łysienie), jak również działania z zakresu medycyny estetycznej (peeling głęboki, dermabrazja diamentowa, laser frakcyjny). Dodatkowo w zakresie dermatologii estetycznej wykonujemy zabiegi z użyciem botoksu.

Terapia fotodynamiczna

Dostępna w Poradni Dermatologicznej Centrum Medycznego Medi-Sfera terapia fotodynamiczna to metoda leczenia nowotworów oraz stanów przednowotworowych skóry oraz błon śluzowych. Procedura polega na wybiórczym leczeniu zmian patologicznych przy użyciu światła o długości fali 640-650 nm, po uprzednim pokryciu ich substancją fotouczulającą. Stosowany w terapii fotodynamicznej fotouczulacz gromadzi się w tkankach nowotworowych i uczula je na oddziaływanie światła, co przy współdziałaniu światła i tlenu prowadzi do zniszczenia komórek rakowych.

Za pomocą terapii fotodynamicznej możemy leczyć: raka podstawnokomórkowego (BCC), rogowacenie słoneczne, świetlne zapalenie warg, chorobę Bowena, trądzik pospolity i różowaty odporne na inne formy leczenia, leukoplakię, liszaj, plamy posłoneczne.

Zabiegi fototerapeutyczne są szybkie i nie wymagają specjalnego przygotowania. Lek nakładany jest na zmianę na czas 1-4 godzin, a następnie przystępujemy do naświetlania, które trwa od kilku do kilkunastu minut. Skuteczność tej formy leczenia w zależności od schorzenia sięga 90-97%.

Często zadawane pytania

Mam pieprzyk na głowie od dawna, co dalej ?
Każde powiększające się znamię powinno być obejrzane przez lekarza dermatologa urządzeniem zwanym wideodermatoskopem. Jest to metoda nieinwazyjna, więc nie trzeba się obawiać żadnego bólu. W zależności od charakteru zmiany lekarz zakwalifikuje zmianę jako łagodną do obserwacji (najczęściej co 6 do 12 miesięcy) albo podejrzaną – wtedy   do wyboru może być konieczne  usunięcie chirurgiczne zmiany celem weryfikacji histopatologicznej albo krótkoterminowa obserwacja w okresie 3-6 miesięcy i podjęcie  ostatecznej decyzji  czy usuwać  

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

Wszyscy nasi lekarze ortopedzi maja długoletnie doświadczenie oraz wykonane setki zabiegów urazowo ortopedycznych Wykonują konsultacje w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna we wtorki oraz czwartki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.

Najczęstsze choroby diagnozowane przez dermatologa

Badania

  • Atopowe zapalenie skóry
  • Łuszczyca
  • Grzybice
  • Łysienie męskie i żenskie
  • Trądzik młodzienczy
  • Brodawki
  • Choroby zakaźne męskich i żeńskich narządów płciowych

Cookies