Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej

O poradni Chirurgii urazowo-ortopedycznej

Poradnia

W obrębie Centrum Medycznego Medi-Sfera funkcjonuje również specjalistyczna Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Zakres konsultacji oraz wykonywanych zabiegów obejmuje tym samym ortopedię oraz traumatologię narządów ruchu. Nasze usługi kierujemy do osób zmagających się zarówno z przewlekłymi dolegliwościami, jak i skutkami odniesionych kontuzji i wypadków. Przebieg leczenia ustalany jest indywidualnie na podstawie wstępnej konsultacji, która obejmuje również kompleksową diagnozę przy użyciu stosownych metod i urządzeń.

Nasze centrum medyczne to nowo wybudowany obiekt, w obrębie którego znajdują się nowocześnie wyposażone gabinety lekarskie oraz sale zabiegowo-operacyjne. Dysponujemy szerokim zapleczem technologicznym, w tym sprzętem do przeprowadzania badań (m.in. USG).

Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej — Oświęcim

Centrum medyczne, w którego skład wchodzi poradnia urazowo-ortopedyczna, zostało przystosowane do przeprowadzania zabiegów w systemie tzw. Chirurgii Jednego Dnia. Na czym to polega? System krótkoterminowy powstał w Kanadzie, stanowiąc odpowiedź na przepełnione szpitale i przychodnie. Zakłada on, że od przyjęcia pacjenta — w celu wykonania zabiegu operacyjnego — do jego wypisania mija nie więcej niż 24 godziny. Jest to duża zmiana w funkcjonowaniu placówki medycznej, w odróżnieniu od klasycznego systemu, w którym wykonanie zabiegu zazwyczaj poprzedzone było kilkudniowym pobytem w szpitalu.

Jaki zabiegi wykonujemy w ramach systemu krótkoterminowego? Mowa tutaj przede wszystkim o stosunkowo prostych zabiegach z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji, jak choćby uwolnienie zespołu cieśni nadgarstka czy też iniekcje dostawowe. Szczegółowy wykaz usług naszej poradni znajdziesz w pobliskiej sekcji naszej strony internetowej.
W celu zapisania się na wstępną konsultację w Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem wybranego kanału. Poza rozmową telefoniczną nasi pracownicy są również dostępni na chacie lub przez formularz kontaktowy — więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Kontakt.

Często zadawane pytania

Czy wszystkie złamania kości muszą być zespolone operacyjnie?
Wiele złamań można leczyć zachowawczo poprzez nastawienie i unieruchomienie miejsca złamania i daje to bardzo dobre rezultaty zwłaszcza u osób młodych i dzieci.

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

Wszyscy nasi lekarze ortopedzi maja długoletnie doświadczenie oraz wykonane setki zabiegów urazowo ortopedycznych Wykonują konsultacje w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna we wtorki oraz czwartki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.

Przykład zdjęć RTG rozbijania złogu

Poniżej  przykład zdjęć RTG rozbijania złogu pod  kontrolą USG  Zdjęcie RTG po stronie prawej przed rozbijaniem złogu, po stronie lewej po zabiegu.

Zakres
  • leczenie urazów i powikłań pourazowych,
  • leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • USG narządu ruchu
  • leczenie zespołów przeciążeniowych tkanek miękkich ("łokieć tenisisty", "łokieć golfisty", choroby ścięgna Achillesa, "kolano skoczka"),
  • leczenie zespołów bólowych stawu barkowego,
  • iniekcje dostawowe,
  • profilaktyka i leczenie osteoporozy.

Cookies