(33) 84-34-500
(32) 70-80-500
(32) 70-80-507

Poradnia alergologiczna dzieci i dorosłych

O poradni Alergologicznej

Poradnia alergologiczna dzieci i dorosłych

W Centrum Medycznym Medi-Sfera działa Poradnia Alergologiczna dzieci i dorosłych , w której wykonujemy testy alergiczne pozwalające na zdiagnozowanie typu i stopnia nasilenia uczulenia. Testy wykonujemy po uprzedniej konsultacji z lekarzem alergologiem.

Testy skórne (punktowe i naskórkowe testy płatkowe) wykonuje się w celu zdiagnozowania alergii wziewnych, a także pokarmowych i kontaktowych. Do testów skórnych należy przystąpić w okresie, w którym objawy uczuleniowe nie występują. W porozumieniu z lekarzem pacjent powinien odstawić leki, które potencjalnie mogłyby niekorzystnie wpłynąć na wyniki testów.

Na czym polegają testy skórne?

Na przedramię lub plecy pacjenta nanosi się kolejno krople zawiesin zawierających substancje uczulające (alergeny) pochodzące z: drzew wczesnopylących i późnopylących, pyłków traw i zbóż, pyłków chwastów, grzybów pleśniowych, sierści, roztoczy kurzu. Oprócz tego zestawu na skórę nakłada się dwie kontrole: dodatnią, stanowiącą roztwór histaminy, oraz ujemną – roztwór soli fizjologicznej. Reakcja uczuleniowa (zaczerwienienie, świąd, bąbel) powinna wystąpić po około 15 minutach.

Naskórkowe testy płatkowe natomiast wykonuje się najczęściej w przypadku podejrzenia alergii kontaktowej, w celu rozpoznania uczulenia na metale (nikiel, chrom, kobalt), konserwanty, substancje zapachowe, barwniki czy leki. Specjalne płatki z alergenem nakleja się na skórę pleców pacjenta, by po upływie 48 i 72 godzin skontrolować reakcję skóry.

Często zadawane pytania

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

02

Godziny pracy

Poradnia czynna w poniedziałki, środy oraz piątki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.

Cookies