Poradnie

Chirurgii ogólnej i chorób żył

Więcej informacji
 • czynna:
 • poniedziałki, środy, czwartki, piątki
 • Badania
 • USG wszystkie narządy
 • Badania dopplerowskie
 • Biopsje - cienko i gruboigłowa
 • Zabiegi
 • Laserowe estetyczne usuwanie zmian skórnych
 • Leczenie chorób sutka
 • Laserowe i chirurgiczne usuwanie żylaków i pajączków
 • Skleroterapia pianowa i plynna
 • Klejenie żylaków metodą VENABLOCK
 • Usuwanie zmian skórnych oraz podskórnych z badaniem Hist-Pat.
 • Lekarze
 • lek. med. Krzysztof Bolisęga
 • specjalista chirurg, proktolog
 • lek. med. Katarzyna Dyląg-Trojanowska
 • specjalista chirurgii onkologicznej
 • lek. med. Grzegorz Zaliński
 • specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
 • lek.med. Szymon Miśkiewicz
 • specjalista chirurgii ogólnej

W poradni przyjmuje:

Doktor Krzysztof Bolisęga specjalista chirurg, jest wieloletnim członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego .

Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym i zabiegowym chorób układu żylnego , ale także tętniczego , chorobami proktologicznymi.

Wprowadził jako pierwszy na terenie Oświęcimia i zachodniej Małopolski leczenie niewydolności żylnej przy pomocy najbardziej zaawansowanego lasera firmy Fotona XP. Od lat wielu lat stosuje metodę skleroterapii ( obliteracji ) piankowej i płynnej w leczeniu żylaków.
Zajmuje się także w pełnym zakresie badaniami dopplerowskimi oraz diagnostyką ultrasonograficzną.
Ulubionym polem leczenia doktora Bolisęgi jest także szeroko pojęta diagnostyka opraz leczenie chorób proktologicznych.
Wykonuje także pełny zakres zabiegów dermatochirurgicznych - usuwanie guzków, znamion - łącznie z badaniami histopatologicznymi , korekcje wrastających paznokci itp.

Zakres zabiegów jest bardzo szeroki i uzgadniany indywidualnie z pacjentem w czasie wizyty konsultacyjnej.
W przypadku prostych zabiegów możliwe jest wykonanie zabiegu w czasie pierwszej wizyty.

Jest to wszystko możliwe dzięki oddanemu niedawno do użytku Centrum Medycznemu MEDI-SFERA oraz nowocześnie wyposażonej sali zabiegowo-operacyjnej z pełnym zapleczem do zabiegów w systemie tzw. Chirurgii Jednego Dnia.

Doktor Katarzyna Dyląg- Trojanowska - specjalista chirurgii ogólnej oraz Onkologicznej.

Zdolna i młoda Pani doktor która oprócz Chirurgii klasycznej wprowadza do oświęcimskiej Chirurgii nowe spojrzenie na kwalifikację i leczenie chorób chirurgicznych o podłożu onkologicznym.

Jej głównym punktem zainteresowania są diagnostyka oraz leczenie zachowawcze i zabiegowe chorób piersi (sutka ) u kobiet.
Oczywiście nie pomija także typowych problemów chirurgicznych wymienionych powyżej .

Pani doktor przyjmuje w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00Klejenie żylaków metodą VENABLOCK

Pacjenci Poradni Chirurgii ogólnej i chorób żył w Centrum Medycznym Medi-Sfera mogą korzystać z innowacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych metodą klejenia VenaBlock i Venaseal. Metoda ta pozwala na pozbycie się żylaków wynikających z niewydolności głównego pnia żylnego, tj. żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej.

Na czym polega zabieg?

Metody endowaskularne, a więc wewnątrznaczyniowe, z powodzeniem zastępują leczenie chirurgiczne. Eliminując niewydolną żyłę metodą klejenia, oszczędzamy pacjentowi ból, skracamy okres rekonwalescencji, minimalizujemy urazy tkankowe i zmniejszamy ryzyko powikłań. Nie ma też szpecących blizn.

Klej medyczny Venaseal to 2-cyjanoakrylan n-butylu – w pełni bezpieczna substancja, stosowana w chirurgii naczyniowej i neurochirurgii już od ponad 50 lat. Klejenie żył zajmuje około 30 minut i nie wymaga hospitalizacji. Lekarz wprowadza klej przez cienki cewnik, wprowadzany do wnętrza żyły za pomocą cienkiej igły. Zabieg odbywa się pod kontrolą USG, aby lekarz mógł obserwować jego przebieg na bieżąco. Klej dozowany do w żyle punkt po punkcie, za pomocą specjalnego pistoletu. Klejenie wyłącza chorą żyłę z układu żylnego. Krew kierowana jest do pozostałych, zdrowych żył. Żyła sklejona z czasem włóknieje – nie ma konieczności jej usuwania. Po zabiegu na nogę zakładany jest opatrunek uciskowy (pończocha kompresyjna), którą pacjent powinien nosić przez kilka dni.Laserowe leczenie żylaków

W Poradni Chirurgii ogólnej i chorób żył w Centrum Medycznym Medi-Sfera dysponujemy laserem tulowym do EVLT najnowszej generacji. Leczenie żylaków z wykorzystaniem lasera, to ważna alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Zalety laserowego leczenia żylaków: wysoka skuteczność, brak bólu (znieczulenie miejscowe), obniżone ryzyko powikłań, krótki czas trwania (30-40 min. na jedną nogę), bardzo dobre rezultaty kosmetyczne, błyskawiczny powrót do codziennych aktywności.

Dla kogo laserowe zamykanie żylaków?

Zabieg rekomendujemy do likwidacji dużych żylaków pniowych (żył odpiszczelowej i odstrzałkowej), a także do wąskich pni głównych i bocznic. Laser można stosować do zamykania niewydolnych perforatorów ud i podudzi, a także żylaków nawrotowych.

Na czym polega laserowe zamykanie żylaków EVLT?

Włókno lasera wprowadzane jest do żyły przez niewielkie nakłucie. Cały zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG. Dzięki temu lekarz może bardzo precyzyjnie sterować włóknem lasera, aby zamknąć wyłącznie niewydolne żyły. Energia lasera wywołuje efekt termiczny, a więc przegrzanie krwi i uszkodzenie ściany naczynia i wyłączenie go z obiegu żylnego. Jednocześnie z zabiegiem laserowym może być przeprowadzona skleroterapia. Zabieg nie wymaga nacięcia, w związku z czym nie pozostawia praktycznie żadnych śladów. Po zabiegu na kończynę nakłada się pończochę kompresyjną, którą pacjent powinien nosić zgodnie z zaleceniami lekarza, na ogół przez kilka dni.

SWIETY-FOTO.PL