O poradni endokrynologicznej

Poradnia

W Centrum Medycznym Medi-Sfera działa poradnia endokrynologiczna.
Świadczy pomoc w przypadku dysfunkcji i schorzeń układu dokrewnego . Gruczoły takie, jak m. in. nadnercza, tarczyca, przytarczyce, trzustka, przysadka mózgowa, jądra i jajniki odpowiadają za wydzielanie hormonów regulujących funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Podejrzenie zaburzenia równowagi hormonalnej jest więc wskazaniem do badań diagnostycznych.

Często zadawane pytania

Mam nieprawidłowy wynik badania TSH jestem w ciąży co mam dalej zrobić?
TSH, czyli hormon wydzielany przez przysadkę mózgową- inna nazwa tyreotropina w okresie nowego życia dziecka odpowiada za właściwy rozwój centralnego układu nerwowego i układu kostnego, dlatego tak ważna jest wczesna i częsta diagnostyka pod kątem poziomu TSH w ciąży.Wysoki poziom TSH w ciąży grozi przede wszystkim niedokrwistością i nadciśnieniem stwarza też ryzyko odklejenia się łożyska przedwczesnego porodu lub nawet krwotoku w okresie połogu

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

W naszej poradni endokrynologicznej przyjmuje lek. med. Barbara Pyrda-Wójcik, specjalista w dziedzinie endokrynologii i chorób wewnętrznych.
02

Godziny pracy

Poradnia jest czynna we wtorki oraz czwartki
03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.
Diagnozowanie
Zaburzenia hormonalne i zmiany w obrębie gruczołów układu dokrewnego lekarz endokrynolog diagnozuje na podstawie badań krwi i moczu, badań ultrasonograficznych, biopsji lub elastografii zmian litych. Badania laboratoryjne pozwalają na sprawdzenie czy poziom produkowanych przez gruczoły hormonów utrzymuje się w granicach normy. Obrazowanie USG umożliwia ocenę kształtu i rozmiaru badanego organu, pozwala także na dokładniejsze przyjrzenie się powstałym w jego obrębie zgrubieniom – guzkom, torbielom i zmianom złośliwym. W naszej poradni endokrynologicznej oraz współpracującej w zakresie diagnostyki USG poradni chirurgicznej i onkologicznej wykonujemy badania USG piersi, tarczycy i nadnerczy, gruczołu krokowego wraz z elastografią i możliwością pobrania biopsji.