O poradni Chirurgii

Poradnia

W Centrum Medycznym Medi-Sfera działa Poradnia Chirurgii Ogólnej i chorób Żył.
Zakres zabiegów jest bardzo szeroki i uzgadniany indywidualnie z pacjentem w czasie wizyty konsultacyjnej.
W przypadku prostych zabiegów możliwe jest wykonanie zabiegu w czasie pierwszej wizyty.

Jest to wszystko możliwe dzięki oddanemu niedawno do użytku Centrum Medycznemu MEDI-SFERA oraz nowocześnie wyposażonej sali zabiegowo-operacyjnej z pełnym zapleczem do zabiegów w systemie tzw. Chirurgii Jednego Dnia.

Często zadawane pytania

Czy każdy zabieg chirurgiczny wymaga znieczulenia ogólnego?
Oczywiście że nie, jest wiele zabiegów które mogą być wykonane w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym.

LEKARZE

Informacje

01

Konsultacje

02

Godziny pracy

03

Kontakt

Aby umówić wizytę w poradni prosimy o kontakt telefoniczny, chat, lub formularz.
Laserowe i chirurgiczne usuwanie żylaków i pajączków
W Poradni Chirurgii ogólnej i chorób żył w Centrum Medycznym Medi-Sfera dysponujemy laserem tulowym do EVLT najnowszej generacji. Leczenie żylaków z wykorzystaniem lasera, to ważna alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Zalety laserowego leczenia żylaków: wysoka skuteczność, brak bólu (znieczulenie miejscowe), obniżone ryzyko powikłań, krótki czas trwania (30-40 min. na jedną nogę), bardzo dobre rezultaty kosmetyczne, błyskawiczny powrót do codziennych aktywności.

Dla kogo laserowe zamykanie żylaków?
Zabieg rekomendujemy do likwidacji dużych żylaków pniowych (żył odpiszczelowej i odstrzałkowej), a także do wąskich pni głównych i bocznic. Laser można stosować do zamykania niewydolnych perforatorów ud i podudzi, a także żylaków nawrotowych.

Na czym polega laserowe zamykanie żylaków EVLT?
Włókno lasera wprowadzane jest do żyły przez niewielkie nakłucie. Cały zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG. Dzięki temu lekarz może bardzo precyzyjnie sterować włóknem lasera, aby zamknąć wyłącznie niewydolne żyły. Energia lasera wywołuje efekt termiczny, a więc przegrzanie krwi i uszkodzenie ściany naczynia i wyłączenie go z obiegu żylnego. Jednocześnie z zabiegiem laserowym może być przeprowadzona skleroterapia. Zabieg nie wymaga nacięcia, w związku z czym nie pozostawia praktycznie żadnych śladów. Po zabiegu na kończynę nakłada się pończochę kompresyjną, którą pacjent powinien nosić zgodnie z zaleceniami lekarza, na ogół przez kilka dni.