Terapia fotodynamiczna

Co to terapia fotodynamiczna?

Dostępna w Poradni Dermatologicznej Centrum Medycznego Medi-Sfera terapia fotodynamiczna to metoda leczenia nowotworów oraz stanów przednowotworowych skóry oraz błon śluzowych. Procedura polega na wybiórczym leczeniu zmian patologicznych przy użyciu światła o długości fali 640-650 nm, po uprzednim pokryciu ich substancją fotouczulającą. Stosowany w terapii fotodynamicznej fotouczulacz gromadzi się w tkankach nowotworowych i uczula je na oddziaływanie światła, co przy współdziałaniu światła i tlenu prowadzi do zniszczenia komórek rakowych.


Za pomocą terapii fotodynamicznej możemy leczyć: raka podstawnokomórkowego (BCC), rogowacenie słoneczne, świetlne zapalenie warg, chorobę Bowena, trądzik pospolity i różowaty odporne na inne formy leczenia, leukoplakię, liszaj, plamy posłoneczne.


Zabiegi fototerapeutyczne są szybkie i nie wymagają specjalnego przygotowania. Lek nakładany jest na zmianę na czas 1-4 godzin, a następnie przystępujemy do naświetlania, które trwa od kilku do kilkunastu minut. Skuteczność tej formy leczenia w zależności od schorzenia sięga 90-97%.

SWIETY-FOTO.PL